Tištěná kniha

Hmyzí pohádky z květinové zahrádky

V této bohatě ilustrované knize se během deseti příběhů seznámíte se samotářskou včelkou Lucií a jejími hmyzími kamarády a dále pak i s živočichy a rostlinami, o kterých jste možná ještě nikdy ani neslyšeli.

Primárně je kniha věnovaná těm nejmenším, aby se při čtení pohádek – příběhů před spaním dozvěděli něco nového, zajímavého a poučného z naší krásné přírody, a v případě, že by něco neznali či nevěděli, je již na jejich starších sourozencích a rodičích, aby jim nejasnosti vysvětlili. V tomto případě pak věříme, že i tito starší čtenáři budou obohaceni novými vědomostmi, kterými upevní svou lásku k přírodě.

  • 10 příběhů
  • pevná vazba
  • formát A5
  • počet stránek 88
  • 33 obrázků

Cena: 269 Kč / 10.80 € + poštovné a balné od 89 Kč

Tak krásně napsanou a ještě krásněji ilustrovanou dětskou knížku, která je podložená ve svých příbězích vědomostmi z přírody, už jsem dlouho v rukou neměla. Krásnou nenásilnou formou nadchla mou dcerku k ještě více otázkám ""Proč"" a nacházíme rovnou I odpovědi.
Veronika M.
Děkuji za úžasnou knihu! Je to krása! Čtu pomalu, snad i záměrně, abych se z ní mohl těšit několik dní.... Určitě vím, že si ji přečtu ještě mnohokrát, ale poprvé je to vždy něco výjimečného ... Ještě jednou moc a moc děkuji za knížku. Moc si vážím toho, co jste dovedl slovem předat!
Tomáš H.
Dnes mi přiletěla Lucinka z květinové zahrádky i s věnováním od autora, za což děkuji. Musím říct, že i když text znám, knížka pro mě doslova ožila nádhernými ilustracemi Lucie Paulikové. Na tom, jak pěkná a milá kniha vznikla, mají v mých očích oba autoři rovnocennou zásluhu. Nečekejte Sekoru nebo Máju. Hmyzí pohádky z květinové zahrádky jsou originál. Text je přizpůsobený malým čtenářům a ti větší najdou pod čarou spoustu doplňujících informací, čímž se z hmyzích pohádek stává něco, co “poroste” spolu s vašimi dětmi. A to je prostě fajn.
Monika P.

Vyznání 9 leté holčičky, které napsala spolu se svoji maminkou

Dobrý den, děkuji za krásnou knihu. Je moc pěkná a moc se mi na ní líbí, že jsou tam dobrodružné příběhy a krásné ilustrace. A mohli by jste napsat i druhý díl?

A maminka k tomu dodala:

Nám se ta knížka tak neuvěřitelně trefila do vkusu, že už po 3 kapitolách kňourá, že až to dočteme, nemá další příběhy. Ona úplně miluje ty vysvětlivky na konci stránek. A musím uznat, že ani já jsem o existenci drvodělky neměla dosud ani tušení. Drvodělka byla to první, co jsem dnes ráno googlovala. Já jsem ten záměr prokoukla, ale zároveň jste to dokázal schovat do tak čtivě napsaných příběhů, že to dcera doslova hltá. Trochu jsem se bála, že to bude pro malé děti a nebude ji to bavit, ale při pronásledování vlhou mi drtila ruku celou dobu.

Je to až k neuvěření, ale na tuto knihu mám jen samé kladné reakce. Kniha je rozdělena do 10 příběhů (každý nese jiné označení - například příběh druhý (mokrý) je o tom, jak včelka Lucinka usla na leknínu a čekalaji studená sprcha....

V každém příběhu se čtenář seznámí se zajímavostí z říše přírody - zvířat i rostlin (například zjistíte kolik má včela očí, kde má srdce, jaké jsou méně známe druhy, jak se nazývají luční byliny a stromy a mnoho dalšího) a to všechno velmi zajímavou a zábavnou formou. Celá kniha je psána vtipně a autor vybízí velmi často k zamyšlení své čtenáře (nejčastěji metodou otázek, jež směřuje ke čtenářům/posluchačům), čtení je tak ještě mnohem více zajímavější. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi, které upoutají pozornost menších dětí na poměrně dlouhou dobu, jež já jako matka využívám ke klidnému a plynulému předčítání.

Dcera i já jsme si knihu natolik zamilovaly, že se nemůžeme dočkat pokračování! Děkujeme, knize dáváme 10 bodů z 10!

Martina P.

Moc děkuji za knížku, je nádherná, krásně napsaná, krásně ilustrovaná ... prostě boží.
Dana M.
Knížka je úplně úžasná! Ty obrázky jsou tak krásné, úplně nás to vtáhlo přímo do knihy.
MP

OBJEDNÁVKA

Máte s objednávkou problém? Nebo se chcete na něco zeptat?

Napište mi na rostislav.polacek@gmail.com, rád pomohu.